Boru Çiçeği Faydaları Nelerdir ?

Boru Çiçeği otunun faydaları nelerdir? Boru Çiçeği otu neye iyi gelir? Boru Çiçeği otu hangi hastalıkların tedavisinde kullanılabilir? Boru Çiçeği otu tedavi için nasıl hazırlanır? Boru Çiçeği otu hangi tür rahatsızlıkların tedavisinde şifalı bitki olarak kullanılır? Boru Çiçeği otu faydalı mıdır? Boru Çiçeği otu yararlı mıdır?Boru Çiçeği nerelerde ve nasıl yetişir? Boru çiçeği nedir ve nasıl bir bitkidir? Boru çiçeği otunun içinde neler bulunur?

Boru çiçeği; çançiçekgiller familyasından olup, yaklaşık 50 santimetre boyunda, çiçekli ve tek yıllık otsu bir bitkidir. Çiçekleri sarı ve beyaz renklidir. Bitkinin yaklaşık 10türü bulunur. Bu türler arasında zehirli olanları da vardır.

Boru çiçeğinin faydaları nelerdir ?
Boru çiçeği; bağırsak gazlarını giderir. Astım, bronşit ve solumun yolu hastalıklarına iyi gelir. Kas ağrılarını giderir ve vücuda rahatlık verir.

Boru Çiçeği hakkında merak ettiklerinizi sorabilir ve olumlu olumsuz düşüncelerinizi alt kısımda yer alan yorum formu ile bizlere iletebilirsiniz. Her yorum bizlere daha faydalı paylaşımlar yapmamıza olanak sağlayacaktır.
Boru Çiçeği Faydaları Nelerdir ?

Advertisements

En Fazla Tıklananlar

  • None

Popüler Yazılar

Advertisements

%d bloggers like this: